LV şalt tesisleri, bileşenleri ve şalt tesisi ekipmanları testlerinde uzmanlaşmış.

Tesla Lab - Güç Testleri ve Sertifikasyonu, LV şalt tesisleri, bileşenler ve şalt tertibatları testlerinde uzmanlaşmış bağımsız bir laboratuvardır. Tesla Lab, alçak gerilimli çalıştırma, kontrol, güvenlik ve ölçüm ekipmanlarına yönelik elektrik, mekanik, iklimsel ve işlevsel testlere yönelik geniş bir yelpazede ekipman ve deneyim sağlar.

40
uzman
2250 m²
yüzey alanı
60
yıllık deneyim

Tesla Power Lab’ı inceleyin

Neredeyse 2000 m² alanda, elektrikli ekipman geliştirme için geniş aralıkta elektrik, mekanik, iklimsel ve işlevsel testlere yönelik en kapsamlı tesislere sahip yeni bir teknoloji platformu olan “Tesla Power Lab”ı inceleyin. Tesla Power Lab ayrıca en katı sertifikasyon testlerini yürüttüğü için uluslararası sertifikasyon kuruluşlarından (DEKRA ve UL) akreditedir.

Kabul gören testler

Tesla Lab, Fransız akreditasyon kuruluşu COFRAC (1) (Comité Français d'Accréditation) tarafından akreditedir.

Düzenli aralıklarla şu uluslararası sertifikasyon kuruluşlarıyla ortaklık halinde çalışır: KEMA, CEBEC, UL, CSA, ASTA, Lloyd's Register of Shipping, Bureau Véritas, BBJ-SEP, EZU, GOST-R, …

left
Yüksek performanslı kaynaklar

Şu alanlarda test için 3 istasyonu vardır: • anahtar yapımı ve kesme kapasiteleri (aşırı yükler) • şartlı kısa devre özellikleri (korumalı) • kısa izin verilebilir süreli kısa devre özellikleri (1 saniye ve 3 saniye) • elektrik dayanıklılıkları • koruma sistemlerinin (sigortalar, kısa devreler, …) çalışma özellikleri • farklı ekipmanlar arasındaki bağlantılar

Platform 1

Bu platform HV/LV 1250 KVA transformatör tarafından şunlarla tedarik edilir: mevcut voltajlar: 250V, 440V, 550V, 660V, 725V, 1000V ve 1100 V mevcut akımlar: 2500A/440V, 2000A/550V, 1500A/725V.

Platform 2

Güç kaynağı şu özelliklere sahip bir alternatördür: nominal güç: 4 MVA anlık güç: 20 MVA Test özellikleri: 30 kA/440V, 24 kA/525V.

Platform 3

Güç kaynağı şu özelliklere sahip bir alternatördür: nominal güç: 28 MVA anlık güç: 100 MVA Test özellikleri: 100 kA/440V, 80 kA/525V, 50 kA/725V 100 kA 1 saniye, 50 kA 3 saniye.

Ölçmek için yapılmış bir hizmet

Tesla Lab, çok sayıda sertifikasyon prosedürünün içerdiği tüm idari adımlardan sizi kurtarabilir. Sertifikasyon kuruluşlarıyla iletişimleri ve sertifikayı elde etme süreci boyunca izlemeyi halleder.

Testlerinizi mümkün olan en iyi koşullarda takip edebilmeniz için özellikle sizin için ayrılan bir grup ekipman ve hizmet sunulur: gerçek zamanlı tam donanımlı odada sonuçlar sağlayan denetleyici ekranlı PC monitörü ile testleri izlemek üzere kamera: telefon, bilgisayar yuvaları, testlerin video kayıtları, sigorta tedariki, tüm pratik organizasyonunuza yardım: otel, nakliye rezervasyonları, ...

right
Komple testler
Sıcaklık artış testleri

Üç özel sıcaklık artışlı oda 72 termokuple ve iki merkezi okuma istasyonu kullanarak elektrik ekipmanında ölçülecek sıcaklıkta artışlar sağlar. Mevcut akımlar doğrudan veya alternatif akımda 6000A’ya ulaşabilir. Sıcaklık artışlı odalar ayrıca güç dağılımının hesaplanmasını sağlar.

Çevresel testler

Kuru veya nemli atmosferlerde testler (-20°C ilâ +180°C), döngüsel sıcaklık veya nem değişikliği testleri, -40°C’ye kadar depolama testleri, döngüsel veya rezonans sinüzodial titreşim testleri ve termal indirgeme testleri.

Dielektrik testleri

Şok dalgası 1,2 µs, 30 KV’ye kadar pik voltaj, 50 Hz’de test, 1 dakika, 1 ila 20 KV voltaj.

Doğrudan akımda (DC) testler

3 platformdan birinin sağladığı bir 3 fazlı köprü doğrultucu, doğrudan akımda testlerin yapılmasını sağlar.

Mekanik testler

Ekipman testlerinin mekanik dayanıklılığı, ekipman terminalleri üzerinde bükülme ve gerilme testleri, 20.000 N’ye kadar gerilme veya sıkıştırma testleri.

Yalıtım üzerinde testler

960°C’ye kadar kızaran telle söndürülebilirlik testleri

Image
Kaynak Merkezi
CAD dosyaları, kullanma kılavuzları, yazılım... Projenizin her adımı için bütün kaynaklar.
Image
Sorularınız var mı?
Kişiye özel destek için uzmanlarımıza danışın

(1) COFRAC

(Comité Français d'Accréditation) Fransa akreditasyon kuruluşu. (Akreditasyonun kapsamı talep üzerine sağlanabilir). 1994’te kamu makamlarının kurduğu COFRAC, akredite ettiği laboratuvarlara ve kuruluşlara yetkinliklerini ve tarafsızlıkları kanıtlama ortamı sağlar. Bu nedenle şirketlere, tüketicilere ve kamu makamlarına akredite kuruluşlarının sunduğu hizmetlerle ilgili gerçek bir güven garantisi sunar.