Sürdürülebilir gelişme Socomec Group’un satın alma politikasının dört ana direğinden biridir. Bu nedenle Grubun stratejik hedeflerinden biri sorumlu ve kendini adamış tedarikçileri ve ekolojik olarak sorumlu hammadde kullanımını tercih etmektir.

“Davranış Kuralları”

Her yeni tedarikçi Socomec "Davranış Kurallarını" imzalamak zorundadır. Tedarikçi Socomec'in şeffaflık, çalışma şartları, insan hakları, çevresel koruma, sürdürülebilir satın alma ve adil ve eşit iş uygulamalarından oluşan kurumsal ilkelerine saygı duymayı taahhüt eder.

 

Davranış kurallarını indirin

left
Tedarikçi İlişkileri Anlaşması

2016’dan beri Socomec tedarikçileriyle ilişkisini daha da geliştirmiştir. Grup, “Sorumlu Tedarikçi İlişkileri Anlaşması” imzacısıdır.

Fransa Kredi Aracılık Dairesi ile Ulusal Satın Alma Konseyi (CDAF) tarafından birlikte hazırlanan anlaşma, kurumsal sözleşme taraflarını, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerden oluşan tedarikçileriyle ilgili bir ilerleme prosedürü uygulamaya teşvik eder. Socomec bu iyi uygulamaları uygular ve karşılıklı güven ve saygı çerçevesinde tedarikçileriyle ilgili sorumluluğu üstlenir.

right
Tedarikçileri sürekli değerlendirme

Bu iki belgeye ilaveten Socomec tedarikçilerini, insan kaynakları, sosyal sorumluluk, insan haklarına saygı ve çevresel taahhütler gibi çeşitli alanlarda değerlendirir.

İş Ortağı Bütünlüğü platformu ayrıca Grubun stratejik ortaklarını her türlü ayrımcılık uygulamasını önlemek üzere izler. Bu değerlendirmeleri izlemek ve tedarikçinin uyumlu olmadığı anlaşılan vakaları ele almak için bir prosedür geliştirilmiştir.

left
Sorumlu mineral satın alma politikası

Socomec mineralleri doğrudan madenlerden veya dökümcülerden satın almaz. Yine de, mevzuat ve insan haklarına uygun olarak ve müşterilerimizin beklentileri uyarınca Grup, doğrudan tedarikçilerinden mevcut düzenlemelere uymalarını ve gerekli tüm beyanları sağlamasını talep eder. Aynı şekilde Socomec tedarikçilerinden, kendileri de çatışma bölgelerinden mineral satın almama politikası bulunan sorumlu tedarikçilerden hammadde temin etmelerini talep eder.

right

Sürdürülebilir satın almaya taahhüdü ile Socomec, 8 ve 12 numaralı sürdürülebilir gelişme hedeflerini karşılar

Socomec is committed to answer to the following sustainable development goals: Decent work and economic growth, Responsible consumption and production and Climate action
Socomec Group insan hakları politikası
Socomec Group, hem kendi lokasyonlarında hem de tedarik zinciri genelinde insan hakları açısından uyumu yakından yönetmeyi taahhüt eder.

Socomec’te sürdürülebilir gelişme hakkında daha fazla bilgi alın

Sürdürülebilir Gelişme Politikası
Sürdürülebilir büyümeye odaklanan sorumlu ve sosyal olarak kapsayıcı bir Grup
Ekolojik geçiş taahhüdü
Socomec sürdürülebilirlik fikrine büyük önem veriyor
Ürünlerimizin çevresel etkisinin azaltılması
Ürünlerde ekolojik tasarım ve enerji verimliliği