2022, Socomec’in yüzüncü yılı

Elektrik enerjisinden yararlanmak ve onu daha güvenli, sürdürülebilir ve verimli kılmak için 100 yıllık insan başarısı ve teknolojik yenilikler.

Daha fazla enerji verimliliğine doğru birlikte yürümek için müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve ortaklarımızla 100 yıllık geliştirme ve işbirliği.

En büyük çığır açan çözümleri bulmak ve uygulamak için 100 yıllık araştırma ve işbirliği.

Bu, yüz yıl önce kurulan, bağımsız bir aile şirketinin, burada keşfetmeniz üzere sizi davet ettiğimiz hikayesidir

Ivan Steyert
Ivan Steyert
CEO
SOCOMEC

"Şirket dediğiniz, her şeyden önce ortak bir vizyon ve değerler paylaşan erkeklerle kadınların birlikte çıktığı bir yolculuktur."

100 yıllık bir geçmişe bakış

Socomec Group’un hikayesi, Fransa’nın Alsace bölgesinde, eğitimli bir tekstil mühendisi olan Joseph Siat’in arka bahçesinde başladı.

22 Nisan 1922’de Société des Ateliers de Construction Electromécaniques du Bas-Rhin şirketini kurdu. Çeşitli elektrik aksesuarlarıyla deneyler yaptıktan sonra hızla henüz çok az kontrol edilen akımın öngörülmez çeşitlerine karşı koruma sağlamak üzere anahtarlara, devre kesicilere ve diğer sigorta esaslı çözümlere yöneldi.

 

1945’ten itibaren, oğulları Pierre ve Maurice Siat’in ortak yönetiminde şirket gelişmeye devam etti ve 1953 yılında SOCOMEC adını aldı.

1980’li yıllarda yeni bir aşamaya ulaşılmıştı: Bernard Steyert liderliğinde Socomec, uluslararası bir şirkete dönüşerek uzmanlığını enerji dönüştürme ve güç elektroniği alanlarına genişletti. 2010’de kurucunun torununun oğlu Ivan Steyert yönetimi devraldı. Grubun uluslararası hale getirilmesini sürdürüp Socomec ekipmanları ve ürünlerini komple ve bağlı bir servis sunumuyla desteklemek üzere E'nergys sistemini kurdu. Bu sistem enerji geçişi ve dijital dönüşümün yarattığı zorlukları karşılamanın anahtarıdır.

 

Mirasımız: 100 yıllık aile sürekliliğine dayalı olarak geleceği ve geleneği birbirine bağlama

  • Joseph Siat (kurucu: 1922 - 1945)
  • Pierre ve Maurice Siat (oğulları: 1945 - 1989)
  • Bernard Steyert (torunu: 1989 - 2010)
  • Ivan Steyert (torununun oğlu: 2010 - günümüz)

 

1922’den itibaren her nesil bir önceki başarıları pekiştirdi, uzmanlığı geliştirip şirketin iş faaliyetleri alanını artırdı ve böylece şirket günümüzde önde gelen bir uluslararası grup haline geldi. Temel ilkelere gelince bunlar değişmedi: bağımsızlık, yenilik ve sorumluluk. Günümüzde Başkan ve CEO Ivan Steyert’in temsil ettiği 4. nesil aile mirasını sürdürüyor ve geliştiriyor.

Os gestores da Socomec nos últimos 100 anos

Logomuz: oldukça sembolik!

Logomuz kimliğimizin standardı olmuş ve değişiklik ve süreklilik arasındaki doğru dengeyi hedefleyerek şirketimizin gelişimini izlemiştir.

Şirketin ilk logosunda beliren elektrik sembolünü 1970’li yıllarda daha belirgin iki sembol izlemiştir: anahtarlama ve dalgalı voltaj. Bunun amacı, anahtarlama tesisi ve invertör olmak üzere şirketin ana çözümleriyle entegre olan şirketin o zamanki uzmanlığını daha kesin bir biçimde tanımlamaktı.

1990’lı yıllarda uluslararası gelişimimizi desteklemek ve yeni bir dinamik sağlamak üzere yeni bir kimlik şekillendi.

Bu gelişim, Socomec’in geleceğini gelenekle kesintisiz bir şekilde birleştirmesini sağlıyor. Süreklilik şirketin kimliğinin bir başka sembolü olan renklerin tutarlılığıyla sağlanmıştır:

Bir yanda enerjinin, sıcaklığın ve aydınlığın rengi sarı; diğer yanda da sadakat ve teknik uzmanlık çağrıştıran mavi.